Pozor na monstrózní mobilní průvodce

V minulém příspěvku jsem se věnoval aplikacím, které jsou zcela zbytečné, jelikož nepřinášejí nic užitečného. Nyní bych chtěl zůstat u tématu a věnovat se naopak zbytečně velkým aplikacím.

Ukázkovým příkladem budiž mobilní turistický průvodce vytvářený firmou Galileo Corporation, jejíž doménou je profesionalita. Zakoupilo si ho například MAS Opavsko, které na svém webu píše „vzhledem k objemu, doporučujeme připojení k internetu přes wi-fi“. A pokud si ho nechcete stahovat, je k dispozici i v DVD verzi. Ano, čtete správně. U mobilní aplikace zní slovo DVD vskutku děsivě, ale když aplikace zabírá 1 GB dat, jiná možnost tu není. Obsahuje totiž mapové podklady Opavska s fotografiemi a mluvenými komentáři. V případě aktualizace dat nestačí stáhnout jen pár kB, případně MB, které se změnily, ale je nutné znovu stahovat kompletní balíček, což i s WiFi připojením je otázka cca dobré půlhodinky.

A k čemu taková gigantická aplikace proboha je, když zabere 3x více místa než turistická mapa celé České republiky od Mapy.cz? Reakce uživatelů na Google Play jsou výstižné. Nikdo ji nechce, nikdo ji nebude používat. Ale lidé z kanceláří MAS Opavsko a dalších oblastí jsou nadšení a neuvěřitelně si tuto aplikaci chválí. Použili ji vůbec, nebo ji viděli pouze při prezentaci firmy Galileo?

Pokud tedy chcete vytvořit mobilního průvodce pro turisty, je potřeba vyslechnout především potřeby turistů a nedávat jen na rady komerční firmy, které jde pouze o zisk a uživatelská přívětivost není její doménou.

Update: Tak ta mizerná aplikace už se ani nedá stáhnout, ale MAS se s ní stále chlubí :)

sdilet
Hrůza!Nic mocPrůměrDobrý článekVynikající! (dosud nehodnoceno)
Loading ... Loading ...
Příspěvek byl publikován v rubrice Bleskovky, Co mě štve, Finance, Internet, Počítače, Technologie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.