Na bankovní poplatky místo na opravu hradu

Jsem rád, když mohu pomoci dobré věci. Neposílám peníze bůhví kam do Afriky, ale podporuji svou rodnou zem. Kupuji si věci od lidí, kteří dělají něco, co se mi líbí, i když ty věci nepotřebuji. Přidávám se do občanských sdružení, abych posílil jejich důležitost a přispěl jim pár stokorunami na členských příspěvcích. V některých jsem i dobrovolníkem.

Občas se zúčastním i nějaké sbírky. Během letního cyklovýletu mě oslovila sbírka Daruj stovku sloužící na obnovu hradu Vizmburk. Sdružení pro Vizmburk, které ji pořádá, občas na webu zveřejňuje seznam dárců pomocí výpisu z účtu. Když jsem ho viděl, chytal jsem se za hlavu!

Z každé stokoruny se platilo 7 Kč na bankovních poplatcích. Jednoduše řečeno, příspěvek od každého 15. dárce nemíří na žádný Vizmburk, ale nenažrané Raiffeisenbance. Tento poplatek je účtován i v případě, že přijde 1 haléř – stačí tedy 1 koruna, aby z účtu sbírky zmizelo 700 Kč. Rovněž i odchozí platby jsou takto sprostě zpoplatněné.

Byl jsem velmi rozhořčený, jak Sdružení pro Vizmburk rozhazuje peníze, které jim lidé poskytli na dobrou věc, a ihned jsem jim napsal. Bylo mi sděleno, že změnu bankovního účtu zvažují. Avšak od mé stížnosti už to je více jak půl roku, nic se nezměnilo a na nepochopitelných bankovních poplatcích dál mizí tisíce korun určených na dobročinné účely.

Když podpořím dobrou věc, mám z toho obvykle radost. Hřeje mě to u srdce. Avšak v tomto případě mi nezbývá než být zklamán tím, jak je s darovanými penězi nakládáno.

Update 5.11.2017: Už je tomu 4 roky a Vízmburk stále odesílá veřejné peníze bance – v době, kdy všechny normální banky mají vedení účtu a transakce zcela bez poplatků, tak RB stále strhává 7 Kč i za příchozí platbu.

sdilet
Hrůza!Nic mocPrůměrDobrý článekVynikající! (dosud nehodnoceno)
Loading ... Loading ...
Příspěvek byl publikován v rubrice Bleskovky, Co mě štve, Dobročinnost, Finance, Kultura. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.