Mobilní aplikace jako prezentace firem – nový trend?

Právě jsem objevil zvláštní službu Adam, která vytváří desítky aplikací podle šablon. A k čemu takové aplikace slouží? Nabídnou vám informace – jídelníček, ceník, kontakt, ukážou fotografie a můžete přes ně dokonce provést i rezervaci.

Může mi někdo vysvětlit, proč bych si měl telefon plnit desítkami aplikací, které neumějí nabídnout víc, než to, co hravě zvládá mobilní web? Je to stejné jako u počítačů – stahoval by si někdo program jen proto, aby mohl provést objednávku? To asi ne. Ale majitelé restaurací a podobných zařízení, které za tyto bezesmyslné aplikace utrácejí peníze, mají zřejmě jiný názor…

Adam pouze vsází na představu svých klientů, že když budou mít vlastní aplikaci, budou prostě in – nijak jinak si to vysvětlit nedokážu. A počty stažení v řádech jednotek až desítek ukazují, že to opravdu trhák nebude. Po přepočtu ceny aplikace na počet stažení si říkám, jestli by nebylo levnější dát těmto zákazníkům raději pivo nebo i celý oběd zdarma. A nebo investovat tyto peníze do vybavení restaurace? Nemělo by to náhodou větší přínos?

sdilet
Hrůza!Nic mocPrůměrDobrý článekVynikající! (dosud nehodnoceno)
Loading ... Loading ...
Příspěvek byl publikován v rubrice Bleskovky, Co mě štve, Internet, Počítače, Technologie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Mobilní aplikace jako prezentace firem – nový trend?

  1. Pingback: Pozor na monstrózní mobilní průvodce | MistrBlogu.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.