Testovací centrum Merida aneb jak odradit zákazníka

Mám v plánu nemalou investici do nového kola, a abych nekupoval zajíce v pytli, rozhodl jsem se využít možností, které mi nabízí testovací centra. Svým designem mě nejvíce zaujala Merida One-Twenty, a tak jsem se rozhodl začít testovací sérii právě v Testovacím centru Merida.

Nejprve jsem se seznámil se všemi informacemi, které lze nalézt na webových stránkách testcentra. Kauce 1.000 Kč mi přišla přijatelná a cena 250 Kč za 3 hodinky také, vyplnil jsem tedy rezervační formulář a vyčkával potvrzení rezervace. To dorazilo druhý den ráno a já mohl konečně začít plánovat testovací výlet na Singltrek.

Po příjezdu v daný čas mě však čekalo nemilé překvapení – testovací centrum bylo zavřeno. Rozhodl jsem se tedy jít optat co se děje na Informační centrum, pod které testcentrum Meridy spadá, ovšem i tam bylo zavřeno. V podpisu e-mailu a na internetu byla sice uvedena polední pauza 12:00 – 12:30, ovšem na dveřích 12:00 – 13:00. Nezbývalo tedy než vyčkávat.

Odbila hodina po poledni a paní z Informací otevřela. Ihned věděla, proč tam jsem, a tak mi spadl kámen ze srdce. Kluci šli prý na stezky – v otevírací době a sjednané době předání kola?! O tom nezbývá než si myslet své. Bajk už ale byl připravený na Informacích a vypadal parádně. K zahájení testovací jízdy zbývalo už jen jediné – kauce 1.000 Kč, poplatek 250 Kč, podpis Smlouvy o nájmu a kontrola a převzetí kola. Zdánlivě jednoduchá věc však velmi rychle nabrala jiný spád poté, co jsem předložil svůj občanský průkaz a paní ho spolu s tou tisícovkou připnula ke smlouvě, že to tam zůstane do té doby, než kolo vrátím.

Ano, čtete správně. V testcentru Meridy se přijímá občanský průkaz jako zástava, čímž dochází k porušování zákona. Ihned jsem na to upozornil a sdělil, že občanský průkaz tam zanechat nemohu, že tím porušují zákon nejen oni, ale i já, a to po mě žádat nemohou. Prý mi bez zanechání občanky kolo půjčit nemůže. Řekl jsem, že jim dám souhlas k okopírování, ale z ruky ji prostě nedám. Došlo tedy ke „kompromisu“ a paní začala občanku kopírovat. Ale raději zavolala tomu, kdo měl půjčování na starosti, jestli to tak může udělat. Zjistila, že v žádném případě. Leda bych tam nechal kauci 20.000 Kč. A to už mě opravdu zaskočilo.

Zeptal jsem se paní, jestli jí to zatajování nemalé kauce a porušování zákona přijímáním OP do zástavy přijde normální. Prý se to tam dělá běžně, nikdo s tím žádné problémy neměl a nemá zájem se o tom dohadovat. Ano, problémový jsem vlastně jen já… opět nezbývá než si myslet své. Být místní, pošlu je s tím do jistých míst, ale vzhledem k faktu, že jsem jel přes 200 km jen kvůli tomu, abych si to kolo vyzkoušel, nezbylo než jim občanku raději zanechat. A to si opravdu myslí, že požadavek na zástavu OP odradí zloděje? Vždyť tam nejsou schopni rozlišit padělaný doklad, který si zloděj dokáže bez problémů obstarat. Tímto chováním jen spíše riskují pokutu až 10.000 Kč a velmi kazí hodnocení značky Merida, jelikož zákon tam porušují vědomě a opakovaně.

Byl jsem znechucený, ale ne natolik, abych si nepovšiml, že jsem podepisoval pouze jednu smlouvu. Smlouvu musí obdržet vždy obě strany a i v jejich nájemní smlouvě, kterou jsem podepisoval, bylo uvedeno „Tato smlouva je sepsána ve dvou vyhotoveních. Každá ze smluvních stran obdrží po jednom vyhotovení. Obě podepsaná vyhotovení mají stejnou právní sílu.“ Když jsem si tu druhou smlouvu vyžádal, bylo mi sděleno, že to dvakrát nemá. Půjčují kola v hodnotách desítek tisíc a nejsou schopní vytisknout ani 2x smlouvu, přestože v ní sami podepisují, že jí obdržím? Sakra, to chci tak moc?!

Takže zatímco já jsem od nich nedostal ani „blbou“ nájemní smlouvu, oni měli můj OP, 250 Kč za nájem, 1.000 Kč kauci a uschované moje kolo v hodnotě vyšší než požadovaných 20.000 Kč. To vše při nedodržení otevírací a předávací doby z jejich strany bez omluvy (měli na mě kontakt!) a předávání s osobou, která kolům vůbec nerozumí. Navíc bez pojištění – kdybych na kole omylem něco provedl, vše uhradím. To je panečku zákaznický servis.

Říkáte si, kolik kol už jim tam ukradli, že přistupují k takové buzeraci zákazníka? Měl jsem pocit, že je tam kradou jak na běžícím páse, když na mě bylo ihned pohlíženo jako na potenciálního zloděje. Faktem však je, že dosud jim tam žádné kolo odcizeno nebylo.

Firmy by si měly konečně uvědomit, že testovací centrum není půjčovna, a že tímto přístupem zákazníky nezískají, ale leda tak odradí, jako se to povedlo i v mém případě. Ještě se mi nestalo, aby při zkoušení něčeho, co si chci zakoupit, se mnou bylo takto zacházeno. Nové kolo chci koupit od někoho, u koho budu přesvědčen, že je pro něj zákazník na prvním místě, abych se nemusel strachovat případných problémů například při reklamaci apod.

Dle vyjádření dovozce není Merida provozovatelem tohoto centra, jedná se jen o nástupní místo na stezky, kam dali svá kola k dispozici. Tudíž nelze chování tamního personálu přisuzovat chování značky, ovšem to nemění nic na faktu, že všude jsou pouze loga Meridy a název „Testovací centrum Merida“ budí dojem, že se jedná o oficiální testovací místo značky. Navíc, odkazují na něj i na webu. Takže ať už ho provozuje kdokoliv, personál by se měl snažit značku co nejlépe reprezentovat a v zákazníkovi nevidět potenciálního zloděje, nýbrž potenciálního kupce! A zrovna tak firma, která dovolí někomu v názvu užívat své jméno a odkazuje na něj by si měla hlídat, jestli jí spíš neškodí.

Ještě tentýž týden jsem navštívil Testovací centrum TREK – a to už byla zcela jiná písnička. S jistotou mohu říci, že jsem v něm nebyl naposledy. Více v článku Na Singltrek pod Smrkem nejlépe s Trekem!

sdilet
Hrůza!Nic mocPrůměrDobrý článekVynikající! (7 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading ... Loading ...
Příspěvek byl publikován v rubrice Co mě štve, Cyklistika, Slohovky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Testovací centrum Merida aneb jak odradit zákazníka

  1. Pingback: Singltrek pod Smrkem | MistrBlogu.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.