Nestěžujte si na politiku, naučte se prohávat!

Dříve jsem propagoval společenské iniciativy, které zbrojí proti současné vládě, a chtěl jsem se i účastnit demonstrací. Ale teprve nedávno mi to všechno došlo. Není proti čemu demonstrovat a bojovat – jediné, co je potřeba, je přizpůsobit se zájmu lidu.

Současná politická situace

Současná politická situace je pro mě hnus. Všichni poslanci složili slib, že budou konat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Na zájem všeho lidu kašlou, ale podle svého černého, korupcí a zlodějinami prohnilého svědomí bohužel jednají. Mně se to nelíbí a mám chuť proti tomu bojovat. Avšak dosud jsem zapomínal na to, že tato situace většině české populace vyhovuje, takže jakýmkoliv odporem bych se stavěl proti většinovému zájmu svých spoluobčanů. A to rozhodně nechci.

Kdo chce změnu? Téměř nikdo

Často jsem na internetu četl názory, že by to chtělo všechny vyházet a vládu kompletně obměnit. S tím souhlasím, v politice vídám pořád ty samé ksichty, které jsem vídal před 15 lety. A dokud všude budou pořád ti stejní hajzlové, nemůže se nic změnit. Chtělo by to dát šanci novým politickým stranám (pozor, nezaměňovat se stranami s novým názvem a okoukanými ksichty).

Při studování výsledků podzimních voleb jsem však zjistil, že drtivá většina populace je se současnými politickými stranami spokojena. Téměř 5 miliónů oprávněných voličů neprojevilo zájem podílet se na výsledku voleb, a z těch 2,5 miliónů lidí, kteří dorazili k volebním urnám, jich téměř 2 miliony rozdělili svůj hlas mezi ty staré známé politické strany. Jednoduchou statistickou matematikou tak zjistíme, že o snížení vlivu starých politických stran nestálo přes 85 % lidí!

A hned vidíte, že nemá cenu jakékoliv demonstrace pořádat. Ty budou mít smysl až teprve tehdy, když většina populace bude mít o změnu zájem – současných 15 % je však velmi směšných. Pokud bojujete proti současné vládě, bojujete proti většinové volbě spoluobčanů, tedy lidu, tedy proti zájmu české země. A to je nutné si uvědomit.

Přímá volba prezidenta

Je už jisté, že náš další prezident bude buď Zeman, nebo Schwarzenberg. Po zhlédnutí dokumentu Vládneme, nerušit jsem myslel, že Zeman nemá šanci – hlavně po tom, co jsou teď všichni naštvaní na Klause, se kterým v tom tenkrát jeli spolu. A Kalouskův kůň Karel, ten co všechno prochrápe, sotva mluví a vypadá, že každou chvíli natáhne bačkory? Tak toho jsem jako prezidenta taky netipoval.

Hodně lidí nadává na to, z jakých hrozných kandidátů musíme v druhém kole vybírat, ale tito dva páni dostali svůj hlas od obdivuhodných 48 procent voličů, a to je opět nutné si uvědomit. A žádné nové tváře to nejsou, takže znovu jen důkaz toho, že lidi o nové politiky a svěží vítr stále moc nestojí.

Já se druhého kola už účastnit nebudu, oba jsou pro mě nepřípustní kandidáti a na jejich volbě už mít podíl nechci – můj hlas dostal někdo jiný, bohužel neuspěl, demokracie rozhodla. Slyšel jsem, že prezident má být pro naši zemi reprezentativní – myslím, že oba dva jsou ukázkovým příkladem toho, jak vypadá česká politika a jak volí český občan, takže jistě budou náš lid reprezentovat velmi výstižně. Dostaneme, co si zasloužíme.

Naučte se prohrávat

Ať už vládne ČSSD nebo ODS, na Hradě sedí kdejakej hajzl a vše páchne korupcí, je nutné si uvědomit, že zde není obrovská masa lidí, kterým se to nelíbí, ale je tu několik miliónů lidí, kterým to vyhovuje. Pokud mezi ně nepatříte, je nutné se s tím smířit – žijeme v demokracii, a dokud budete jen v té párprocentní menšině, nemá cenu za nic bojovat. Protesty a demonstrace nejsou v této situaci na místě. Rozhoduje hlas lidu. A pokud se vám nelíbí, že český lid nechce dávat šance novým politickým stranám a podporuje raději ty staré, které zájmy lidu nehájí a svědomí mají jen to nejčernější, tak máte dvě možnosti – emigrovat, nebo jako já čekat, že se třeba jednou ta česká mentalita změní…

Článek je určen pro zamyšlení, závěr ať si udělá každý sám…

Doplnění 3.1.2018 – Jak se můžete v článku o demonstracích dočíst, nakonec jsem vyrazil!

sdilet
Hrůza!Nic mocPrůměrDobrý článekVynikající! (14 hlasů, průměr: 4,71 z 5)
Loading ... Loading ...
Příspěvek byl publikován v rubrice Finance, Politika, Slohovky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Nestěžujte si na politiku, naučte se prohávat!

 1. Martin H. napsal:

  Mluvíte mi z duše, ale na druhou stranu víme, jak to dopadne, když lidé volili novou, nadějnou stranu (VV) – přidali se ke korytu a žrali a žrali …

  Češi jsou holt takoví, bojí se nových věcí a skutků. Nebýt v ’89 nepokoje v celé východní Evropě, nic by se nedělo ani u nás. Bohužel jsme malí ufňukánci, kteří potřebují vést za ruku.

  • Neddy napsal:

   No Véčka pro mě byly celý takový divný už od začátku, po chvíli sledování jsem je nadějnými neshledal a hlas jim naštěstí nedal. Ale je fakt, že mohli těch 10 % voličů zradit, vzbudit u nich strach z nových stran a utvrdit je v tom, že u koryta se budou všichni chovat stejně. S tím docela souhlasím, ale jen do té doby, než se podaří prosadit odpovědnost a odvolatelnost. Teď nemají politici důvod chovat se slušně, když jim za podvody nic nehrozí – nemají strach dělat špatné věci a to je celý ten hlavní problém.

 2. Dalibor Spidla napsal:

  Tento clanek se mi velmi libil. Je z nej citit opovrzeni mainstreamem a evokuje zajimavou myslenku a poklada otazku.
  Jestlize masa tupych, politicky negramotnych ovci je zmanipulovana vlivem kapitalisticke propagandy. Je vhodne nazor tupe zmanipulovane vetsiny respektovat?

  Ja tvrdim, ze ne!
  Jestlize je tupe zmanipulovane stado vlivem propagandy prinuceno volit proti svym bio-ekonomickym zajmum, je neco spatne. Otrokar nepodporuje sve otrokare. Podporuje sve otrokare pouze potud, pokud je presvedcen, ze zotroceni je opravnene – propaganda, nabozenstvi atd.

  Jak rikal Hrusinky. „kdyz je nekdo jediny, kdo muze pomoct, tak musi!“
  Pripojenim se k tupe vetsine by autor clanku rezignoval na svoje nazory, na svoje citeni. Na rozdil od tupe ovci masy autor vi, ze nesouhlasi s vladnouci tridou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.