Výlet na Stachelberg a střelnice na cyklotrase

Tak jsem se byl včera projet na kole, užít si bláta než bajk umyju. Jedna taková podmáčená stezka vede z Křenova do Libče, takže jsem vyrazil na bunkr Stachelberg. Úžasná projížďka a bláta jsem si užil až až :)

Co mě však na výletě překvapilo, byla červená vlajka a cedule „Zákaz vstupu! Ostrá střelba.“ Nevěděl jsem, co si o tom myslet. Jel jsem přeci na značené turistické a cyklistické trase, tak jaký zákaz vstupu? A ostrá střelba?! To je docela nebezpečné, tak proč tam nikdo nehlídá? A proč není páskou ohraničen nějaký prostor? To bude asi sranda, děti si zase hrají na vojáky s kuličkovkama, řekl jsem si…

Výstrahu jsem tedy ignoroval a pokračoval po cestě dál, kde jsem zjistil, že projíždím střelnicí. A skutečně se tam střílelo. Já jel naštěstí ve směru střelby, takže jsem se mohl podívat, jestli někdo nestřílí, a bez obav projet. Z druhé strany by to však bylo o poznání adrenalinovější, jelikož střelba probíhala na létající terče (soudím podle bordelu kolem), což je už dosti nebezpečné.

Takže příště opatrně. Rozum mi nepobírá, že ta střelnice bez dozoru je u 4 značených tras povolená. Nápis „Zákaz vstupu“ si totiž může dát kdokoliv kamkoliv, na ten budou lidi kašlat. A hlavně, když na ceduli nebyly žádné další informace – od kdy, do kdy, ani že tam je broková střelnice! Navíc to ani nebylo kudy objet, leda se vrátit zpět 5 km a potom si dát 5km kopec znovu, tentokrát po silnici v Babí.

sdilet
Hrůza!Nic mocPrůměrDobrý článekVynikající! (dosud nehodnoceno)
Loading ... Loading ...
Příspěvek byl publikován v rubrice Bleskovky, Co mě štve, Cyklistika, Příroda. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.