Interakce na Facebooku jsou už jen o náhodě

Před 2-3 lety nezůstal jediný můj příspěvek na Facebooku bez povšimnutí. Nejen, že lidé neměli tolik přátel, takže se dalo rychleji zkontrolovat co je nového, ale hlavně tam nebylo tolik spamu. V článku NejlepšíKup.cz aneb další Nebeslev? je o tom zmínka také. V článku Kdo z vás je online? Nikdo! je pak napsáno, jaké neblahé důsledky má klikání na To se mi líbí u spamujících stránek. Jednoduše řečeno – spamy od stránek začnou být nadřazovány statusům vašich přátel a mnozí přátelé se vám díky tomu na zdi už nebudou zobrazovat vůbec.

Ještě před 2 lety marketéři řešili, ve kterou dobu je nejvíce lidí na Facebooku, aby byl jejich status vidět. Dneska už to nemá smysl řešit a je nutné se smířit s tím, že je vše o náhodě. Nejaktivnější uživatelé jsou také členy stovek stránek a v době největší aktivity vidí jen samé nevyžádané odkazy, takže ten váš se mezi nimi zcela jistě velmi rychle ztratí.

Status, který při prvním zveřejnění získá za den 2 lajky, může při zveřejnění druhý den získat lajků 150, i když jeho obsah je stále stejný. Jen musí být zveřejněn v dobu, kdy lidé sedí u Facebooku, ale ostatní stránky (a někteří nudící se přátelé) je nespamují. A to je velmi těžké odhadnout.

sdilet
Hrůza!Nic mocPrůměrDobrý článekVynikající! (dosud nehodnoceno)
Loading ... Loading ...
Příspěvek byl publikován v rubrice Bleskovky, Co mě štve, Facebook, Internet. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.