Je Facebook skutečně trapný?

Facebook jsem si registroval před dvěma lety. Tehdy jsem byl rád, že jsem tam měl 10 přátel. Nebyly tam žádné debilní skupiny, podvodné stránky ani nic takového, protože v té době byli zaregistrovaní převážně jen rozumní lidé – prostě ho neměl každej blb. Facebook jsem si zaregistroval rád a rád jsem ho i používal. Stačilo se přihlásit jednou za den a hned jsem věděl, co je u přátel nového. Ale dnes? Dnes je situace zcela odlišná.

Vůbec nezávidím lidem, kteří si zaregistrují Facebook až nyní, během dne si přidají desítky přátel a pak ho vystrašení a zmatení přestanou používat. Když se je snažím přemluvit, aby ho opět začali používat, tak odporují s názory, že je to trapné, že tam jsou jen samé kraviny, že to je ztráta času a že ho nepotřebují. Bohužel, skoro mají pravdu. Začínat s Facebookem až teď je opravdu obtížné… ale Facebook sám o sobě trapný není.

V první řadě je nutné si uvědomit, že se jedná o sociální síť, ve které jsou autory obsahu uživatelé, nikoliv žádní administrátoři, webmasteři apod. Když ještě nebyl Facebook tak rozšířený, když si ještě třináctky hrály s drsnými hopery na Líbku, tak zde bylo fajn. Žádnej blbec vám neposílal pozvánky do podvodných skupin, neprosil vás o pomoc ve hře FarmVille, nikdo nespamoval novinky přátel, neměl potřebu se zúčastňovat dnů, kdy si může říct holce o pusu a ona konečně nesmí odmítnout, nikdo se nechlubil, s kým vším byl dneska venku a jaký krásňoučánský to bylo, a nikdo neměl potřebu se vybrečet na své zdi, jako to dělá 90 % fanoušků této stránky.

Uživatelé ale přibývali. Od svých rozumnějších přátel zjišťovali, že je to dobrá věc. Měli ale své Líbko a na Facebook se jim moc nechtělo. Bohužel ho ale pár jedinců vyzkoušelo. Zjistili, že mohou napsat vzkaz na svou zeď a všichni jejich přátelé ho hned uvidí. Ano, dneska už tyto funkce má i Líbko – nelze popřít, že se opičí po Facebooku, ale Facebook se zas inspiroval u Twitteru. Těmto jedincům se to tedy zalíbilo, a tak přizvali i další přátele z Líbka. Když už měli dostatek přátel na FB, neměli potřebu na trapné Líbímseti chodit, a tak tam mnozí zrušili i své účty.

Tento graf jen potvrzuje výše napsané…

A důsledek toho všeho je, že dneska už má Facebook každej debil. Statisíce Čechů se přidávají do podvodných skupin a stránek (aneb fandí podvodům), neumějí si nastavit soukromí účtu, používají aplikace, které spamují jejich přátele, rozesílají viry, šíří porno, jsou členy stovek trapných stránek a zvou do nich všechny své přátele.

A z toho všeho plyne jediné – Facebook není trapný, trapní jsou pouze vaši přátelé. Díky Facebooku s nimi máte možnost být v kontaktu daleko častěji, poznat jejich druhé já. Zvou vás do nějakých her, které jsou právě svou primitivností hratelné i pro úplné hlupáky, což i jim konečně dodává pocit úspěchu (V čem spočívá úspěch Facebook her?). Posílají vám pozvánky do stránek, protože nutně potřebují vědět, kolik lidí navštívilo jejich profil (zlozvyk z Líbka), a věří, že přidáním do nějaké stránky se to dozví. Odhodlaně se hlásí k protestu proti zpoplatnění Facebooku, čímž kromě odvahy vzdorovat dávají najevo i své nízké IQ.

Závěrem

Pokud máte pocit, že je Facebook trapný, odeberte vaše trapné přátele. A jaký je teď? Další obrovská chyba Facebooku úspěšně odstraněna, gratuluji! Kolik přátel vám tam ale zbylo?…

sdilet
Hrůza!Nic mocPrůměrDobrý článekVynikající! (9 hlasů, průměr: 4,89 z 5)
Loading ... Loading ...
Příspěvek byl publikován v rubrice Bleskovky, Facebook, Internet, Kultura. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Je Facebook skutečně trapný?

  1. Frost08 napsal:

    Tak nejak bych to rekl ;)

  2. Waizi napsal:

    Pěkně napsané. A zkušenosti mám stejné. Proto jsem si zakládal nový účet a Facebook jsem dlouhou dobu neměl. Na ty lidi jsem fakt neměl nervy :X Až jsem si dělal absolventskou práci o zabezpečení facebooku a nastavení soukromí, potřeboval jsem to k praktické a řekl jsem si, že si ho ponechám se skutečností, že si zde nechám opravdu jen přátelé, kteří přetelé jsou.

  3. Netopýrek napsal:

    Plně souhlasím.I když jsem na Facebooku zaregistrovaný, ale využívám jej jen na odkaz www stránek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.