V čem spočívá úspěch Facebook her?

Facebook je doplněn o spoustu aplikací, mimo jiné i o hry. Jak je možné, že tak primitivní hry mají více hráčů než nejpropracovanější hry s realistickou grafikou?

Obrovské společnosti zabývající se vývojem her vráží milióny dolarů do propracovanosti hry, do její grafiky. Výsledná hra má sice díky propracovanosti hodně blízko k realitě, ovšem to jí přidává na složitosti (obtížnosti) a na ceně. Vysoká cena má za následek nelegální kopie a vyšší obtížnost pak cílení na užší spektrum hráčů. Hry na Facebooku jsou jednoduché, jejich vývoj nestojí milióny, ovšem za jejich provoz vývojáři milióny získávají. Jak to je možné? Jednoduché hry zvládne totiž úplně každý, takže cílené spektrum hráčů je obrovské. Navíc, hra je pro hráče zdarma – platí se reklamou či jinak. Tímto jsou odstraněny nedostatky zmíněné v předchozím odstavci a úspěšná hra je na světě.

Důležitá pro hru je také její propagace, a právě Facebook je na propagaci úplně nejlepší. Lidé dobrovolně obtěžují své přátele pozvánkami na tyto hry v obrovské míře a spamují svými herními „úspěchy“ celé zdi několikrát denně. O bezplatnou propagaci je tedy také perfektně postaráno.

Ano, přesně takovéto hry dnes baví nejen malé děti, ale i „dospělé“!

A to hlavní…

Lidé jsou hloupí. Ideální hra je taková, která není složitá a nepožaduje po nich žádné vědomosti. A přesně takové hry na Facebooku jsou. Nemusíte umět ani číst – místa, na která máte kliknout, jsou barevně či jinak odlišena. A tak se může do takové hry úspěšně zapojit i tříleté dítě. Aby hra uživatele zaujala, je nutné jim dodávat pocit úspěchu. Proto na vás budou často vyskakovat hlášky o postupu do dalšího levelu a podobně. A ti hloupí lidé si díky těmto hláškám myslí, že jsou moc dobří, že se jim daří. Reálný život hloupým lidem nic takového nenabídne, zrovna tak ani složitější hra, a proto se jim v primitivní hře zalíbí. A budou ji hrát. Oni potřebují pocit úspěchu. To, že obtížnost hry je stavěná pro tříleté dítě, jim uchází – nejsou totiž o moc chytřejší než ono batole.

Kdysi byla podstatou her hlavně akce a zábava, dnes je hrou desetiletí nudné dojení kraviček a pěstování mrkve.

sdilet
Hrůza!Nic mocPrůměrDobrý článekVynikající! (8 hlasů, průměr: 4,88 z 5)
Loading ... Loading ...
Příspěvek byl publikován v rubrice Bleskovky, Facebook, Internet, Počítače. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na V čem spočívá úspěch Facebook her?

  1. Pingback: Je Facebook skutečně trapný? | mistrblogu.cz

  2. Dexter napsal:

    Děsivá pravda…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.